Za nami środa 21 lutego. Dzisiaj poznaliśmy już pierwszego finalistę 1/8 finału Ligi Europejskiej. Do tego za nami pojedynki w Lidze Mistrzów, gdzie doszło do pojedynków Atletico Madryt z Juventusem oraz Schalke z Manchesterem City. A skróty tych spotkań można obejrzeć w pełni za darmo!

Skróty środowych spotkań

Atletico Madryt – Juventus

Można powiedzieć, że pierwsza połowa zdała egzamin, gdzie emocji nie brakowało. Już w 9 minucie spotkania z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Ronaldo, ale strzał obronił Oblak. Jednak sytuacji i dobrej gry ze strony obu ekip nie brakowało.

W drugiej połowie przeważała bardziej ekipa Juventusu. Podopieczni Simeone w drugiej odsłonie groźną akcję dopiero przeprowadzili w 70 minucie, gdzie to Morata umieścił piłkę w bramce. Lecz sędzia po weryfikacji VAR nie uznał tej bramki.

Lecz już kilka minut później zespół Atletico mógł cieszyć się z bramki. Po wykonaniu rzutu rożnego, najlepiej w polu karnym Juve odnalazł się Gimeznez i umieścił piłkę w bramce Juve. Wojtek Szczęsny w tym przypadku był bez szans.

Niespełna pięć minut później Atletico prowadziło już 2-0. Po raz kolejny zamieszanie w polu karnym Szczęsnego i gol. Tym razem najlepiej odnalazł się Diego Godin, który pięknym strzałem podwyższył wynik na 2-0.

Do końca spotkania już nie było bramek. Pojedynek kończy się rezultatem, co stawia w lepszym położeniu ekipą Atletico przed rewanżem, który za dwa tygodnie we Włoszech.

Schalke – Manchester City

Pierwsza połowa tego pojedynku zakończyła się sensacyjnym wynikiem, bo wygrali ją piłkarze Schalke 2-1. Po dwóch bramkach z rzutów karnych, które wykorzystał Bentaleb. Jedyne trafienie dla The Citizens zaliczył Aguero. Chociaż trzeba podkreślić, że przez większość spotkania przeważała ekipa z Anglii.

W drugiej połowie podopieczni Guardioli „rzucili się” na bramkę Schalkę, aby odrobić straty. Jednak nic z tego nie wychodziło, ponieważ mieli poważne problemy z zakończeniem akcji celnym strzałem. A mało tego w 68 minucie żółtą kartkę w meczu otrzymał Otamendi co skutkowało czerwoną kartką. I od tego momentu drużyna z Manchesteru grała w osłabieniu jednego zawodnika.

Czerwone kartka nie złamała ekipy z Anglii. W 85 minucie spotkania Sane zdobył ładnego gola z rzutu wolnego.

A końcówka należała do podopiecznych Guardioli. Bowiem w 90 minucie bramkę dla ekipy Manchesteru City strzela Sterling po doskonałym podaniu Edersona. Ekipa przejezdnych wygrywa 3-2 i tym samym jest jedną nogą w kolejnej rundzie.

Sevilla – Lazio

W środowy wieczór poznaliśmy pierwszego finalistę 1/8 finału Ligi Europy. Awans wywalczyła drużyna Sevilli, która okazywała się lepsza od Lazio. W pierwszym meczu Hiszpanie wygrali 1-0, zaś dzisiaj przypieczętowali awans wygrywając na własnym obiekcie 2-0.

Kapitalne spotkanie rozegrał Sarabia, który strzelił jedną bramką oraz zaliczył asystę. Drugie trafienie zanotował Ben Yedder.

Obie drużyny kończyły mecz w „dziesiątkę”. Po czerwonych kartkach dla gospodarzy: Vazqueza, zaś gości dla Marusica.